AK Parti golf turnuvasına hoşgeldiniz ! AK Parti gözünü iş dünyasının oylarına çevirdi. 15 Kasım 2008 / 15:59 Aktütün Karakolu'na saldırı düzenlediği esnada Antalya'da golf oynadığı ortaya çıkan Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, eleştirilerin hedefi olmuştu. Adı bu talihsiz olaydan sonra basında 'Golfçü Paşa'ya çıksa da Orgeneral Babaoğlu, TSK'nın en golf sever paşası. Hava üslerine yaptırdığı golf sahalarıyla biliniyor.

AK PARTİ DE GOLFÇÜ PAŞA'NIN İZİNDE AK Parti hükümeti de Golfçü Paşa'nın izinden gidiyor: "Şu anda ülkemizde 125 bin golf oynayan sporcu var." Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, golf sporuyla ilgili öylesine iddialı ki, duyanlar kulaklarına inanamadı. Bakanın hedefi şu: Türkiye'de golf oynayanların sayısını 1 milyona çıkartmak...

HEDEF 1 MİLYON İNSAN Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde başlayacak olan Ege'nin ilk golf turnuvasının açılışını yapan Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu 2012 yılında Türkiye'de yapılacak olan Dünya Golf Şampiyonası'nın ardından golfe olan ilginin büyük oranda artacağını belirterek "Şampiyonanın hemen ardından ilk beş yıl içerisinde 1 milyon kişinin golf oynaması için hedeflerimizi belirledik. Şu anda ülkemizde golf oynayan kişi sayısı 125 bin, bu sporu sevdirmek için elimizden geleni yapacağız" dedi.